włosyRodzaje 

Totalna biologia a łupież

Jak zapewne mogło się o tym przekonać wielu z Was, medycyna akademicka nie zawsze działa. Często zdarza się, że pacjenci, którzy latami walczą z danym schorzeniem, nie obserwują u siebie znaczącej poprawy. Porażki tradycyjnych rozwiązań sprawiają, że pojawiają się coraz liczniejsze metody alternatywne, stojące w kontrze do utartych norm. Jedną z nich jest totalna biologia. Z poniższego artykułu można się dowiedzieć, jakie są jej dokładne założenia. Poruszony zostanie także łupież w totalnej biologii.

Totalna biologia – co to takiego?

Jest to osobliwa koncepcja, stojąca w całkowitej opozycji do obecnie obowiązującego konsensusu naukowego. Źródła chorób nie upatruje ona w urazach mechanicznych czy kontakcie z różnego rodzaju drobnoustrojami. Komplikacji nie powoduje także zła dieta, niewłaściwy dobór i/lub dawkowanie medykamentów. Przyczyną dotykających ludzi schorzeń mają być (w głównej mierze) domagające się rozwiązania problemy z wynikające ich indywidualnej przeszłości.

Totalna biologia reprezentuje medycynę alternatywną. Nie można spotkać się z nią w murach uczelni czy praktyk lekarskich ich absolwentów. Na dzień dzisiejszy jest to alternatywna i nieco kontrowersyjna metoda zmagania się z chorobami. Jednak regularnie pojawiają się osoby, które twierdzą, że po latach porażek medycyny akademickiej totalna biologia przyniosła im upragnioną ulgę i efekty.

Totalna biologia a łupież

Wspomniano już, że w świetle totalnej biologii przyczyną problemów ze zdrowiem są nierozwiązane sprawy z przeszłości. Nie inaczej jest w przypadku łupieżu. Osoby zajmujące są tą formą medycyny alternatywnej jako jego przyczynę wskazują oddzielenie. Oznacza to, że osoba obecnie dotknięta łupieżem w dawnych czasach musiała doświadczyć takich nieprzyjemności jak niezrozumienie swoich emocji, uczuć, argumentów czy motywacji do działania.

Pierwszym skutkiem takiego niezrozumienia jest zaniżone poczucie własnej wartości. Dotyczy ono zwłaszcza sfery intelektualnej, wątpliwości we własne możliwości umysłowe. To z kolei objawia się jako łupież. Między traumą a jej skutkami może upłynąć wiele lat. Często zdarza się, że problemy pojawiają się nawet po dekadzie. Ciężko wtedy pamiętać dokładnie wydarzenia z nieraz wczesnych okresów życia. Niemniej metodą leczniczą totalnej biologii jest recall healing. Na język polski można przetłumaczyć to jako uzdrawianie poprzez uświadomienie. Według totalnych biologów przypomnienie sobie traumatycznych wydarzeń, a następnie ich zrozumienie pozwala zażegnać problemy ze zdrowiem.

Totalna biologia łupież to trudna kwestia. Odrzucenie emocjonalne, zwłaszcza w najwcześniejszych etapach życia to trauma szczególnie bolesna. Jej przypominanie może być na tyle niekomfortowe, że potrzeba będzie wielu sesji u totalnego biologa, by rozwiązać ten problem raz na zawsze. Jednak wytrwałość w końcu się opłaci.

Totalna biologia – łupież pstry

Łupież pstry to szczególna forma łupieżu. Niekoniecznie obejmuje ona samą skórę głowy. Łupież pstry atakuje także klatkę piersiową, kark, ramiona czy plecy. Oznacza to, że zwykły łupież to mały problem w porównaniu z pstrym. Totalna biologia twierdzi, że łupież pstry ma podobne przyczyny, co łupież klasyczny. Jednak najpewniej jego przyczyną jest szczególnie ostre niezrozumienie czy porzucenie emocjonalne. Co więcej, zapewne było ono nie tylko mocne, ale także bardzo znacznie rozciągnięte w czasie. Zakumulowane traumy objawiają się koniec końców jako poważniejsza forma łupieżu.

Oczywiście uzdrowienie takiej przypadłości z pomocą totalnej biologii jest jak najbardziej możliwe. Jednak wymaga to szczególnie silnej motywacji i zaangażowania ze strony osoby poddającej się leczeniu. Oprócz tego terapeuta powinien być ekspertem wyższej klasy w zakresie metod totalnej biologii. Nowicjusz mimo dobrych chęci może nie podołać tak poważnemu i złożonemu zagadnieniu. Z tego względu wybór totalnego biologa do takiego zadania powinien poprzedzić research.

Warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Im dłuższy staż, tym oczywiście lepiej. Dodatkowo dobrą praktyką będzie sprawdzenie, co na temat jego zdolności mówią inni pacjenci. Na sam koniec rozsądnym ruchem będzie przyjrzenie się jego dodatkowym szkoleniom czy uprawnieniom.

 

Related posts