internetRodzaje 

Gdzie szukać hostingu stron w oparciu o WordPress?

Co prawda, pod WordPressa będzie pasować zdecydowana większość hostingów, które spełniają jego wymogi. Warto jednak pamiętać o tym, że wraz z rozwojem strony możemy napotykać wiele przeszkód w związku z rosnącymi potrzebami. Wśród nich można wymienić rosnącą liczbę odwiedzin, większą liczbę wyświetleń czy też wciąż rozbudowywaną grafiką. Coraz większe wyzwania potrzebują lepszych rozwiązań. Na co więc zwrócić uwagę wybierając tani hosting z WordPressem?

Hosting WordPress — o czym warto pamiętać?

Już na początku swojej przygody z zakładaniem strony internetowej, warto wybrać odpowiedni hosting. Wówczas bez przeszkód możemy rozwijać swoją stronę, bloga czy też sklep na WordPress. Istotnym czynnikiem, który znacząco wpływa na pozycjonowanie, jakość i działanie Twojej strony na WordPress jest szybkość. Wiele badań wskazuje na to, że większość użytkowników zamyka strony internetowe, jeśli treści nie ładują się dostatecznie szybko. Czas ten wynosi ok. 3 – 4 sekundy. Ponadto, wraz ze wzrostem czasu ładowania się strony i odpowiedzi z serwera, czynnik odrzuceń staje się wyższy niezależnie od tego, jakich informacji szuka użytkownik. Pamiętajmy, że szybkość ładowania się strony podnosi jej pozycję w Google i jest niezwykle istotna w pozycjonowaniu SEO. Skupmy się na tym, jeśli chcemy zatrzymać użytkownika na stronie.

Tani hosting WordPress — to możliwe!

Poniżej wymienimy 9 konkretnych zagadnień, dzięki którym możemy łatwiej wybrać hosting WordPress — nie musi on być drogi! Ważne, aby spełniał podstawowe wymagania. Czas odpowiedzi na zapytanie z serwera i ładowanie się strony, jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest bardzo ważne. Google zwraca ogromną uwagę na szybkość ładowania się strony, dlatego coraz częściej korzysta się z Enterprise, co usprawnia działanie hostingu. Jednak nie każdy hosting daje nam to w standardzie. Dlatego zwróćmy uwagę na tę kwestię.

Istotne są też bazy danych na SSD. Dlaczego? WordPress, jak powszechnie wiadomo, pracuje w pełni na bazie danych MySQL. Z tego powodu zaleca się wybieranie hostingu zapewniającego wysoką wydajność baz danych. Dzięki temu może skutecznie zwiększyć wydajność naszej strony. Wybierając najlepszy hosting, szukajmy informacji, czy bazy danych są utrzymywane na dyskach SSD. Daje to pewność, że nie będziemy musieli martwić się o zbyt wolne ładowanie treści z bazy danych.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na pozycję naszej strony w przeglądarce jest połączenie szyfrowane HTTPS. Daje też poczucie bezpieczeństwa użytkownika — to właśnie certyfikat SSL. Ważne, aby hosting dawał możliwość zainstalowania tego certyfikatu bez przymusu kupowania dedykowanego adresu IP na hostingu. Certyfikaty SSL od zaufanych światowych wystawców nie należą do kosztownych, ale mogą podnieść ocenę naszej strony przez Google i co najważniejsze – zyskamy też w oczach klientów, którzy odwiedzają naszą stronę www.

Hosting WordPress — dostęp do procesora i pamięci RAM

Poza wyżej wymienionymi czynnikami wpływającymi na możliwości i wydajność hostingu, zwróćmy uwagę na dostęp do procesora i pamięci RAM. Niektórzy dostawcy niestety ukrywają lub też pobieżnie opisują procesor. Jest bardzo dużo możliwości rozliczania przydzielania mocy do CPU lub też pamięci RAM. W wielu sytuacjach zdarzają się limity punktów, które dziennie mamy do wykorzystania w przydziale do mocy procesora.

Zdarza się niestety, że dostawcy hostingów bardzo słabo wyliczają tę punktację. W efekcie może okazać się, że musimy czekać do końca dnia na odnowienie się limitu punktów. To bardzo utrudnia prace nad stroną, ponieważ dopiero odnowienie się limitu punktów pozwoli naszej stronie odzyskać wydajność.

Wybierając więc hosting, weźmy pod uwagę rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik otrzyma tę samą wartość dostępową. Nie mniej istotne są także wysokie limity dostępu do pamięci RAM. Wówczas będzie możliwość korzystania ze strony bez obaw o jej wydajność. Przez cały dzień będziemy mogli korzystać z mocy procesora oraz wysokich limitów pamięci RAM. Ponadto skrypty i te bardziej zaawansowane operacje będą mogły być realizowane bez większych przeszkód. Nie zawsze taki hosting musi być drogi — warto porównać ceny przy jednoczesnym przeanalizowaniu poszczególnych parametrów.

Related posts