kukurydzaRodzaje 

Ile nasion kukurydzy na 1 ha?

Uprawa kukurydzy na poletkach nie jest zbyt popularna. Ale jeśli znajdziemy wystarczająco dużo miejsca, warto skupić się na wartości odżywczej i względnej łatwości uprawy kukurydzy. Wybieraj spośród surowej lub gotowanej słodkiej kukurydzy i popcornu przyjaznego dla popcornu. Oto najlepsze odmiany kukurydzy do uprawy na Twojej działce i wszystko, co musisz wiedzieć o wymaganiach tego warzywa. Kukurydza to ciepłolubna roślina jednoroczna, która może osiągnąć wysokość ponad metra.

Wartości odżywcze kukurydzy

Nasza oferta nasion kukurydzy obejmuje różnorodne nasiona kukurydzy na ziarno i kiszonkę. Wybierając odpowiedni dla siebie produkt, należy zwrócić uwagę na pewne szczegóły, które charakteryzują poszczególne ziarna. Kukurydza jest bardzo zdrowa — jedna gotowana na słodko kukurydza dostarcza mało kcal, a jednocześnie zawiera dużą ilość błonnika pokarmowego i potasu. Jest cennym źródłem selenu, witaminy E, beta-karotenu i może być stosowany w diecie bezglutenowej. Podstawowe wartości odżywcze kukurydzy przedstawia poniższa tabela. Wartość odżywczą kukurydzy docenia się niemal na całym świecie. Niestety, warzywo to jest również znane z kojarzenia się z bardzo niezdrowym syropem glukozowo-fruktozowym wytwarzanym z kukurydzy, a także z genetycznie modyfikowanymi uprawami. Tak więc uprawa kukurydzy na własnej ziemi da ci całkowicie naturalną roślinę. Na działkach możemy uprawiać słodką kukurydzę, kolby kukurydzy, które można jeść na surowo lub gotowane oraz popcorn.

Uprawa kukurydzy – ile nasion kukurydzy na 1 ha

Czas siewu zależy głównie od temperatury kiełkowania i wschodów roślin. Ważna jest również długość sezonu wegetacyjnego i cel uprawy. Im szybciej zasadzisz nasiona, tym więcej możesz skorzystać z wilgoci, która nagromadziła się w glebie podczas zimy, ponieważ gleba traci wilgoć w późniejszym okresie życia poprzez nadmierne parowanie i pogarszające się warunki kiełkowania i wschodów. Dziś rośliny wiosenne mają tendencję do przyspieszania siewu, co lepiej wykorzystuje zimową wilgoć, wydłuża okres asymilacji i stwarza dogodne warunki do jarowizacji.

Na co zwrócić uwagę podczas siania kukurydzy?

Podczas sadzenia ważny jest wybór odpowiedniej głębokości, w zależności od wielkości nasion, metody kiełkowania, wilgotności gleby, dostępności światła i tlenu. Nasiona mniejsze i kiełkujące na powierzchni, wyprowadzające liścienie na powierzchnię gleby, należy wysiewać płytko. Gęstość siewu zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania roślin, a także gatunku i odmiany. Ponieważ wpływa na zdolność krzewienia, tworzenie gałęzi i odporność na wyleganie. Gęstość roślin należy zwiększać również w niesprzyjających warunkach klimatycznych i agrotechnicznych.

Poradnik rolnika – ilość nasion kukurydzy na ha

Kukurydza ma duże wymagania pokarmowe i pobiera z gleby najwięcej azotu i potasu, a mniej fosforu, wapnia i magnezu. Pierwiastki te mogą być dostarczane do gleby za pomocą odpowiednich mieszanek nawozowych np. Azofoska. Jesienią, rok przed sadzeniem kukurydzy, glebę należy uzupełnić nawozem lub kompostem (kopać z podłożem!). Ze względu na ryzyko wyczerpywania się mikroelementów i kumulacji patogenów w glebie nie uprawiamy kukurydzy w tym samym miejscu częściej niż co 4 lata. Kukurydza cukrowa to warzywo bogate w wiele witamin i składników odżywczych. Kukurydza cukrowa świetnie smakuje w formie kandyzowanej.

Ile kosztują nasiona kukurydzy na 1 ha – cena

Wszystkie produkty w naszym sklepie są starannie wyselekcjonowane, dzięki czemu możesz wybierać tylko sprawdzone ziarna kukurydzy. Dostarczany przez nas materiał siewny jest bardzo dobrej jakości – przekłada się to bezpośrednio na łatwiejsze sadzenie. Ceny różnią się w zależności od odmiany – zawsze dbamy o atrakcyjność naszych ofert, mając na uwadze zadowolenie klientów. Oferowane przez nas zboża cieszą się dużą popularnością wśród profesjonalistów, którzy na co dzień uprawiają kukurydzę i inne zboża. Dodatkowo każde zamówienie realizujemy indywidualnie, dzięki czemu możesz liczyć na nasz profesjonalizm i terminowość. Dostępne dobrej jakości nasiona kukurydzy znajdziesz na stronie  https://superplony.pl/pl/c/Nasiona-kukurydzy/19.

Related posts