Rodzaje 

Różne wymiary druku

Drukarka – oto powszechnie stosowane urządzenie mające na celu przeniesienie na papier tego, co uda nam się stworzyć na naszych komputerach. Chodzi tutaj o tekst, grafikę itp. Co więcej urządzenie wielofunkcyjne umożliwiają nam sprawne powielanie wielu dokumentów, a także zdjęć i grafik. Urządzenie wielofunkcyjne to takie połączenie skanera z drukarką dla zastosowań domowych. Niektóre z nich mają całkiem niezłe parametry. Ale drukowanie może mieć jeszcze inny wymiar.

Grafika komputerowa ewoluowała z biegiem dziejów. Z początku składała się ona ze znaków specjalnych przypominających raczej imitację grafiki, niekiedy mieliśmy również do czynienia z liniami, kreskami, kołami itp. Z czasem doszedł kolor, a układy odpowiedzialne za wyświetlanie grafiki ewoluowały. Później mieliśmy do czynienia z grafiką niczym z filmów animowanych, a jeszcze później ze zdjęciami! Obecnie grafika trójwymiarowa jest zjawiskiem raczej powszechnym, ale przejdźmy do sedna. Drukowanie jest możliwe również w trzech wymiarach. Dzięki temu możemy drukować różnego rodzaju przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego. I tak możemy mieć smoka, czołg, zamek lub jeszcze coś innego. Drukarki 3D raczej nie są stosowane w domach. Stosuje się je do produkcji zabawek, czekoladek, niekiedy nawet protez czy też innych tego typu obiektów. Niekiedy mówi się o zastosowaniu tego rodzaju drukarek na potrzeby farmaceutyczne.

Drukarki mają wiele zastosowań. Od amatorskich po niekiedy bardzo profesjonalne. Dobrze jest mieć w domu drukarkę – dzięki temu będziemy mogli drukować drobniejsze rzeczy. A nawet będziemy mogli od czasu do czasu coś skserować. Na rynku jest dostępnych wiele drukarek różniących się marką, parametrami technicznymi, rozdzielczością wydruku, liczbą dokumentów, jakie można wydrukować itp. Możemy również bez problemu wydrukować ważne dokumenty. I przesłać je komuś. Dodatkowym plusem są drukarki obsługiwane bezprzewodowo. Im możemy zdalnie zlecić drukowanie jakiejś konkretnej rzeczy.

Dla zastosowań domowych dobrze jest posiadać urządzenie wielofunkcyjne. Jest to swoiste połączenie drukarki ze skanerem. Możemy szybko coś skserować, zrobić skan, który zachowamy na komputerze, wydrukować itp. Takie urządzenia przeważnie nie są przeznaczone dla zastosowań profesjonalnych, choć i tu zdarzają się wyjątki, ale świetnie się nadają do zastosowań domowych. Nierzadko są nawet lepsze niż osobno skaner i drukarka. Ale oczywiście wszystko zależy od tego do czego właściwie chcemy ich użyć.

Jeżeli chcemy drukować zdjęcia to również potrzebujemy odpowiedniej drukarki. Co wybrać – drukarkę atramentową czy laserową? Przede wszystkim należy tutaj przejrzeć parametry. I wtedy będziemy mogli podjąć decyzję co jest najlepsze. Jedne mogą drukować dłużej, inne krócej. Jedne bardziej nadają się do koloru, inne do tekstu. A najważniejsze jest wybrać taką, która pozwoli nam wykonywać nasze codzienne zadania.

Related posts

Leave a Comment