Sprzęt 

Każdy topór jest obosieczny

Drukarka – wszyscy wiemy do czego służy. Jest to nierzadko bardzo przydatne urządzenie. Dzięki niemu możemy drukować długie arkusze tekstu, zdjęcia, inne grafiki oraz wiele innych elementów. Obecność drukarki w domu to duża wygoda. Choć wygoda to pojęcie względne. Dawniej było one przyłączane do komputerów dosyć sporej wielkości kablem. Z czasem kabel ten został wyparty przez przewód USB. A z czasem doszło jeszcze inne rozwiązanie – Wi-Fi.

Internet bezprzewodowy to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z internetu znajdującego się w naszych telefonach komórkowych i laptopach. I to bez podłączania czegokolwiek. Jest to pomocne w podróżach. Możemy będąc w pociągu lub wynajętym pokoju skorzystać z internetu. Ale to nie wszystko. Coraz więcej urządzeń korzysta z internetu bezprzewodowego. Wśród tego rodzaju sprzętu są również drukarki różnego rodzaju.

Obsługa drukarki bez użycia przewodu to niemała zaleta. Jest to z pewnością rozwiązanie wygodne. Co więcej każdy z domowników może w dowolnym momencie jej użyć. Wystarczy się z nią połączyć i kazać jej drukować określone rzeczy. A mogą to być dokumenty tekstowe, grafika oraz wiele innych rzeczy. Możemy nawet na bieżąco robić zdjęcia i je drukować.

Drukarka sterowana bezprzewodowo to z pewnością duże ułatwienie. Nie trzeba podłączać żadnych przewodów, prócz tego zasilającego, nie trzeba przenosić jej z pokoju do pokoju kiedy chcemy coś wydrukować, w ogóle niewiele musimy robić. Ale jak to powiadają – każdy kij ma dwa końce. Minusem takiego rozwiązania jest to, że cyberprzestępcy mogą się łatwo dostać do naszej drukarki. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia złamania lub obejścia hasła, co jednak nie jest zjawiskiem rzadkim. Niestety. Coś za coś.

Drukarka obsługiwana bezprzewodowego ma pewną cechę, która jest zaletą, a jednocześnie wadą. Łatwość dostępu z zewnątrz. Sieć bezprzewodowa posiada pewien zasięg fizyczny. Od routera do urządzenia. Tak więc ktoś znajdujący się obok naszego domu albo nawet nasz sąsiad może spróbować włamać się do takiego urządzenia. Warto w tym miejscu pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu, a jednym z jego elementów jest dobre hasło. Ok, to ładnie brzmi, ale czym powinno się charakteryzować owo dobre hasło? Przede wszystkim nigdy nie używajmy jednego hasła na wszystkie nasze konta. To tylko upraszcza włamanie się. Hasło powinno zawierać litery, cyfry, a także znaki używane z klawiszem Shift. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do wielu znaków specjalnych, które nie są dostępne ot tak, z klawiatury.

Warto też pamiętać o innych środkach bezpieczeństwa, jak oprogramowanie antywirusowe, aktualizacja oprogramowania, warto uważać na jakie strony internetowe wchodzimy itd.

Czy warto więc wyposażyć się w drukarkę sterowaną za pomocą Wi-Fi? Tu już decyzja należy do was. Przede wszystkim zależy to od tego w jaki sposób będziemy obsługiwać naszą drukarkę. I do czego nam się ona w ogóle przyda. Warto dodać, że kabel USB to nie jest najbardziej skomplikowane i kłopotliwe rozwiązanie. Może czasem lepiej jest zaopatrzyć się w taki właśnie przewód. Zwłaszcza, jeżeli drukarka stoi cały czas w jednym pomieszczeniu czy od czasu do czasu musimy z nią wędrować. Ale tu już wybór należy do nas.

Related posts

Leave a Comment