Jak załozyć spółkę przez Internet?

Dziś założenie spółki jest dużo łatwiejsze niż jeszcze parę lat temu. Wynika to z tego, że można to zrobić przez internet. Z takiego rozwiązania korzysta coraz większa liczba przedsiębiorców. Jest to nie tylko wygodniejsze, ale i szybsze. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób założyć spółkę przez Internet.

Założenie spółki przez internet – podstawowe informacje

Założenie spółki przez internet to dobre rozwiązanie dla tych osób, dla których wystarczą standardowe zapisy w umowie spółki. To także dobra opcja dla osób chcących prowadzić jednoosobową spółkę. Wśród zalet założenia spółki przez internet wskazać można na wygodę, łatwość i szybkość. Wszystko można zrobić online z dowolnego miejsca. Co więcej, przy zakładaniu spółki przez internet nie ma konieczności podpisywania umowy spółki w formie aktu notarialnego. Daje to dodatkowe oszczędności. Dodatkowo sama opłata sądowa jest dużo niższa w porównaniu z opłatą przy zakładaniu spółki drogą tradycyjną. Oznacza to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Pamiętać jednak trzeba, że takie rozwiązanie pozwala jedynie na zawarcie umowy spółki w formie standardowej. Wspólnicy nie mogą jej kształtować w dowolny sposób wedle własnych potrzeb.

Jak przygotować się do założenia spółki przez internet?

Przez internet założyć można takie spółki jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna oraz spółka komandytowa. Przykładowo zakładanie spółki przez internet w Łomiankach zacząć trzeba od przygotowania kilku istotnych informacji i danych. Mowa tu o nazwie spółki, danych adresowych spółki, liście członków organów zarządzających i wspólników, informacji o sądzie rejestrowym, przedmiocie działalności oraz o rodzaju spółki. Kolejny krok to założenie konta w systemie S24. Konieczne jest również posiadanie Profilu Zaufanego lub podpisu kwalifikowanego. Konto w systemie S24 założyć należy na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Po założeniu konta można przejść do rejestracji spółki.

Zakładanie spółki przez internet w Łomiankach – jak to zrobić krok po kroku?

Po zalogowaniu się na swoje konto w systemie S24 należy przejść do zakładki „Moje przedsiębiorstwa”, a następnie „Dodaj przedsiębiorstwo”. W pierwszej kolejności podać należy nazwę spółki, jej siedzibę oraz formę prawną. Kolejny krok to wgranie odpowiednich dokumentów. Większość z nich można wygenerować w systemie S24. Jedynie trzy dokumenty należy wgrać ręcznie. Następny krok to stworzenie umowy spółki. W tym celu konieczne jest podanie kilku istotnych informacji. Po pierwsze, są to dane wspólników, siedziba firmy oraz PKD. Po drugie, jest to kapitał zakładowy spółki oraz wartość wniesionych udziałów. Po trzecie, jest to informacja dotycząca sposobu zbywania udziałów. Po czwarte określić należy liczbę organów zarządczych. Po piąte wskazać należy osoby upoważnione do składania oświadczeń w imieniu spółki. Na koniec, wspólnicy muszą umowę podpisać, np. za pomocą Profilu Zaufanego. Na koniec wybrać należy zakładkę „Wniosek o rejestrację podmiotu” i dokończyć rejestrację spółki.

Related posts