weseleRodzaje 

Pomysły na pierwszy taniec na weselu! Sprawdź najczęściej wybierane piosenki i aranżacje!

Jakie wspomnienia warto zachować z własnego wesela? Wszystkie. A już na pewno te, jakie odnosić się będą do pierwszego tańca. Ten, który wykonywany jest na własnym weselu to prawdopodobnie pierwszy tak poważny układ taneczny, który prezentować się przed gośćmi. Do wyboru jest wiele różnych piosenek, jak również aranżacji. O czym należy pamiętać w takim momencie? Oto kilka ciekawych podpowiedzi.

Pomysły na piosenkę

Pierwszy taniec w  Poznaniu na ogół powinien kojarzyć się z czymś miłym, przyjemnym. Najczęściej jest to piosenka, która doskonale podsumowuje miłość Młodej Pary. Może jest to utwór, kiedy nastąpił pocałunek? Moment, kiedy chłopak wypatrzył swoją przyszłą małżonkę? Ulubiona piosenka kobiety? Fragment muzyczny z ulubionego utworu Pary Młodej? Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że to musi być ta i ta piosenka, koniec i kropka.

Na pewno musi to być taki utwór muzyczny, który zostanie zaakceptowany przez kobietę, ale także przez mężczyznę. Nie ma bowiem nic gorszego od mężczyzny, który czuje się jak skazaniec, słuchając piosenki, która wcale nie przypadła mu do gustu. Kwestię tą należy omówić sporo przed weselem. Tym bardziej że trzeba będzie jeszcze nauczyć się choreografii do danej muzyki.

Jeżeli ktoś nie ma takiej ulubionej piosenki, kojarzącej się z miłymi wspomnieniami, to może skorzystać z propozycji, jakie znaleźć można w sieci. A jest ich mnóstwo. Berlin „Take my breath away”, Ed Sheeran „Perfect”, Paweł Domagała „Weź nie pytaj”, Anna Jantar „Moje jedyne marzenia”, Dirty Dancing  „I’ve had the time of my life”, Frank Sinatra „I love you baby”, Zbigniew Wodecki „Opowiadaj mi tak” – są to takie klasyki, jakie są chętnie wykorzystywane. Chociaż to tylko kilka przykładów, a jest ich naprawdę zdecydowanie więcej.

Choreografia do tańca

Pierwszy taniec, jaki zostanie zamówiony w Poznaniu, to nie lada wyzwanie. W szczególności, jeżeli ktoś chciałby postawić na układ taneczny, którego trzeba się nauczyć. Czy można wymyślić go samodzielnie? W sumie to tak, ale czy ktoś ma na to tyle czasu i na pewno zna się na tym? Lepiej powierzyć to zadanie odpowiednim specjalistom, którzy doskonale będą wiedzieć, jak do owego tematu się zabrać.

Wiele par, które ma zamiar w najbliższym czasie stanąć na ślubnym kobiercu, korzysta z usług nauczycieli tanecznych. To właśnie oni, przygotowują dla nich specjalne układy. Właśnie do piosenek, jakie zostaną wskazane przez narzeczonych. Tak, bowiem właśnie tak to działa. Para zgłasza się ze swoją piosenką do nauczyciela/szkoły tanecznej, a ten wymyśla układ specjalnie dla nich.

Czy będzie to skomplikowany układ? Wszystko tak naprawdę zależne jest od pary. Może to być tylko kilka kroków, które wzajemnie będą się ze sobą przeplatać. Może to być coś zdecydowanie bardziej skomplikowanego, co sprawi, że goście padną z zachwytu. Układ taneczny zależny jest od wielu czynników, jak chociażby długość sukni Panny Młodej, czy też rodzaj obuwia.

Ważne jest jednak to, aby tego tematu nie pozostawiać na ostatnią chwilę. Dzięki temu wszyscy opanują dany układ taneczny.

Related posts