roletyRodzaje 

Co to są refleksole?

Jeśli poszukujesz rozwiązania, które pomoże Ci skutecznie zatrzymać promienie słoneczne na zewnątrz jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia, zdecyduj się na montaż refleksoli. Produkt ten izoluje słońce i sprawia, że wnętrze nie nagrzewa się w tak dużym tempie. Refleksole to innowacyjne rozwiązanie sprawdzające się od kilku lat w wielu pomieszczeniach. Nadają one niepowtarzalny charakter zarówno wnętrzom nowoczesnych domów, jak i biur. Uporczywe promienie słoneczne przedzierające się przez szybę podczas pracy z nimi nie będą problemem.

Refleksole — jak to działa?

Refleksole to rodzaj rolet ekranowych. Można je zamontować zarówno na zewnątrz szyby, jak i wewnątrz. Tworzą one specjalną powierzchnię, która gładko przylega do całej szyby i tworzy warstwę przyciemniającą i chroniącą przed światłem. Materiał, z którego wykonuje się tego rodzaju produkty jest przystosowany do rozpraszania światła i odbijania go od powierzchni. Istnieją różne rodzaje refleksoli, które można zastosować w swoim wnętrzu. Najczęściej używa się refleksoli ekranowych lub kasetowych. Umiejętne rozmieszczenie tego rodzaju rolet sprawi, że zaoszczędzisz na klimatyzacji. Zamontowanie ich w pomieszczeniach o dużych, nowoczesnych oknach to strzał w dziesiątkę. Dzięki swoim szczególnym właściwościom skutecznie chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, dzięki czemu nawet w upalny dzień znajdziesz ukojenie w chłodnym salonie.

Refleksole — Kraków

W Krakowie na refleksole decyduje się coraz więcej osób. Montuje się je częściej w gospodarstwach domowych i biurowcach. Są one niezastąpione w pomieszczeniach z oknami wychodzącymi na zachód czy południe oraz tak zwanych, ogrodach zimowych. Nowoczesny wygląd i zaawansowane systemy kontroli pozwalają na sterowanie niektórymi modelami zdalnie. Inne samodzielnie dostosowują się do pogody i w zależności od panującej na zewnątrz aury podnoszą się lub opadają. Nowoczesne budownictwo to bardzo często minimalizm i duże okna. W niektórych biurowcach czy domach służą one nawet za jedną ze ścian. Coraz więcej takich budynków powstaje w większych miastach, takich jak Kraków. Refleksole są w takich wnętrzach niezbędne. Dzięki swoim właściwościom pozwalają na skuteczne utrzymanie niskiej temperatury w pomieszczeniu. 

Innowacyjne rozwiązania polegające na odbijaniu od szyby światła słonecznego sprawiło, że refleksole zyskały miano „naturalnej klimatyzacji”. Pozwalają one uzyskać efekt chłodnego powietrza we wnętrzu bez konieczności uruchamiania klimatyzatora. Będzie to nie tylko działanie oszczędne, ale także bardzo ekologiczne. Dodatkowo ograniczenie przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach jest korzystne dla zdrowia. Dlatego warto zainwestować w refleksole i zabezpieczyć swój dom, biuro czy oszklony taras. Dzięki nim sam możesz decydować o temperaturach panujących w Twoich wnętrzach każdego dnia. Dla każdego systemu okiennego i do każdej szyby przyda się dedykowana osłona. Wybierając refleksol masz pewność, że zapewnisz sobie i swoim bliskim komfortowy chłód w upalne dni.

Related posts