włosyRodzaje 

Jak nawilżyć bardzo suche włosy?

Bez względu na to, jaki masz rodzaj włosów; długie, krótkie, kręcone, proste, farbowane czy naturalne, istnieją problemy, które od czasu do czasu towarzyszą wszystkim, jeśli kosmyki nie są odpowiednio pielęgnowane. Nieuniknione jest, że z biegiem czasu nasze pukle ucierpią z powodu czynników zewnętrznych, takich jak słońce, zanieczyszczenia czy wilgoć, a także problemów wewnętrznych, np. niezrównoważonej diety czy siedzącego trybu życia. Wszystko to może w bardzo podobny sposób odbijać się na włosach niezależnie od ich rodzaju.

Wśród tych wszystkich problemów jednym z tych, który powtarza się cyklicznie i doprowadza wiele osób do szału to suchość włosów, zwłaszcza na końcach. Chlor z basenu, słońce, używanie prostownicy czy niedbałość w pielęgnacji mogą sprawić, że kosmyki będą wyglądały na zaniedbane oraz łamliwe. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy, jak nawilżyć włosy suche i zniszczone.

Stosuj szampon nawilżający

Jak nawilżyć bardzo suche włosy? Może się to wydawać oczywiste, ale nasze kosmyki zawsze potrzebują dodatkowego nawodnienia, zwłaszcza w miesiącach letnich i jesiennych, kiedy są najbardziej zniszczone przez zbyt dużą ilość słońca lub mają tendencję do wypadania. Dlatego jedną z podstaw dobrej pielęgnacji włosów jest stosowanie wysokiej jakości produktów oraz dedykowanych szamponów do nawilżania włosów. Do tego celu możesz jednak używać wielu innych produktów, takich jak maski, olejki czy inne specyfiki.

Nie zapomnij o odżywce

Obok szamponu nie możesz zapominać, jakie znaczenie ma najlepsza odżywka do włosów suchych. Zapewni ona dodatkowe, znacznie lepsze oraz miejscowe nawilżenie, a także skuteczniej ochroni włosy i zmiękczy je. Dzięki temu nie będą wypadały czy łamały. Zaleca się, aby odżywka, której używasz, zawierała oleje i inne naturalne składniki. Omijaj produkty z drażniącymi czy wysuszającymi związkami chemicznymi.

Stosuj cotygodniowe zabiegi

Jak dobrze nawilżyć włosy? Oprócz szamponu i odżywki, jeśli zauważysz, że Twoje kosmyki zdają się prosić o pomoc oraz wyglądają na bardzo zniszczone, możesz rozważyć przeprowadzenie raz w tygodniu kuracji regenerującej. Mogą w tym celu posłużyć domowe maseczki lub produkty fryzjerskie.

Ze względu na siłę działania i specyfikę tych produktów, należy je stosować tylko raz w tygodniu, ale przy zachowaniu konsekwencji. Wtedy po krótkim czasie zauważysz efekty. Ponadto istnieją odżywki do włosów nastawione na regenerację i nawilżenie, które są naprawdę silne. Dlatego należy je stosować raz na kilka tygodni lub miesięcy.

Uważaj na prostownice i suszarki do włosów

Jeden z najgorszych wrogów włosów stanowi ciepło. A jeśli jest zbyt gorąco i to przez długi czas – to najgorsza sytuacja uszkadzająca nasze kosmyki. Dlatego należy zachować ostrożność oraz w miarę możliwości unikać nadużywania urządzeń takich jak prostownice, lokówki czy suszarki. Zamiast tego spróbuj odsączyć włosy ręcznikiem, a następnie wysuszyć je na powietrzu lub za pomocą suszarki, ale z ustawieniem naturalnej temperatury. Jeśli nie masz innego wyjścia, zabezpiecz pukle specjalnymi produktami przeznaczonymi do stylizacji na ciepło z użyciem suszarki lub prostownicy.

Włącz do swojej diety zdrowe tłuszcze

Jesteś tym, co jesz, i to samo dotyczy Twoich włosów. Tak bardzo, jak ludzie próbowali wmówić, że spożywanie tłuszczu to niezdrowy nawyk, prawda brzmi tak, że nasze ciało potrzebuje zdrowych tłuszczów znajdujących się w niektórych olejach, awokado czy orzechach, aby dobrze się rozwijać. Choć, jak ze wszystkim, nie należy przesadzać. Dlatego też, jeśli chcesz mieć lśniące, zadbane włosy, powinnaś zwrócić uwagę na swoją dietę i upewnić się, że zawiera pewną ilość pokarmów z dobrymi tłuszczami.

Regularnie skracaj końcówki

Pomimo wszystkich powyższych wskazówek, jednym z najbardziej radykalnych środków zaradczych, które nigdy nie zawodzą, jest wizyta u fryzjera od czasu do czasu, aby skrócić najbardziej zniszczone włosy, robiąc miejsce dla nowych. W szczególności zaleca się odwiedzenia salonu w celu oceny szkód i zregenerowania kosmyków.

Related posts