laptopRodzaje 

Seria Lenovo Thinkpad – na czym polega jej fenomen?

Świat biznesu nie znosi kompromisów – również w kwestii sprzętu. Dlatego od kilkudziesięciu lat niepodzielnie wśród wielu firm z różnych branż rządzi seria Lenovo ThinkPad. Innowacyjne komputery stały się ikoną biznesowego wyposażenia biur. Rosnąca popularność sprawiła, że wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na wybór właśnie tego sprzętu. Czy słusznie? Na czym właściwie polega fenomen tej serii?

ThinkPad – jakość czy przypadek?

Od samego początku, gdy zaczęły powstawać pierwsze produkty sygnowane logotypem ThinkPad, sprzedażowa grupa docelowa była doskonale znana. Na początku IBM (bo Lenovo przejęło serię dopiero w 2005 roku) skutecznie celowało w klientów firmowych. Wśród kluczowych elementów, na których zbudowano sukces serii, są niezawodność i bezpieczeństwo.

Różnorodne rozwiązania, które pojawiały się w ciągu kilkudziesięciu lat, były potwierdzeniem, że producent nie powiedział ostatniego słowa. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie usprawnienia, takie jak choćby dodatkowy wysuwany ekran (m.in. w modelu Lenovo W700ds) znalazły uznanie wśród użytkowników z całego świata.

Niemniej, cała seria Lenovo ThinkPad systematycznie zbiera wysokie noty. Użytkownicy eksploatujący swój sprzęt w różnorodnych warunkach doceniają przede wszystkim komfort pracy oraz pewność co do trwałości produktu. Zwracają przy tym uwagę nie tylko na ergonomiczny kształt czy odporność na czynniki zewnętrzne, ale również odpowiedni dobór komponentów wewnętrznych pozwalających na efektywną pracę.

Z całą pewnością przy omawianiu serii ThinkPad nie można mówić o przypadku, a o skutecznie realizowanej misji firmy. Bez wątpienia sukces nie przyszedł znikąd.

Dlaczego biznes docenia serię ThinkPad?

Lenovo ThinkPad tak chętnie wybierany jest przez kolejne firmy, ponieważ w ciągu kilkudziesięciu lat bez wątpienia zyskał prestiż. Mimo to, sprzęt nie jest wybierany tylko dlatego, by dobrze znane logo pojawiło się na firmowych biurkach. Wielu użytkowników ceni sobie bezpieczeństwo danych, co w przypadku użytkowników biznesowych ma niemałe znaczenie.

Warto zaznaczyć, że znaczna część modeli dla wymagających użytkowników została wyposażona m.in. w czytniki linii papilarnych. To dodatkowe zabezpieczenie, poza standardowymi hasłami w wersji alfanumerycznej, daje możliwość jeszcze większej dbałości o przechowywane dane.

Niemniej Lenovo ThinkPad słynie także z rozwiązania o nazwie Active Protection System, dzięki któremu akcelerometr wykrywa, gdy urządzenie znajduje się w potencjalnym zagrożeniu. Stwierdzone wstrząsy czy moment spadania powodują uprzednie zaparkowanie głowicy dysku twardego. To z kolei ma na celu zabezpieczenie tego podzespołu, tak by dane nie uległy uszkodzeniu.

Przygotowane rozwiązanie zostało niejednokrotnie docenione przez ekspertów z branży, dzięki czemu seria Lenovo ThinkPad jeszcze bardziej zyskała na popularności i zwiększyła grono swoich fanów.

ThinkPad – czy musi być drogo, gdy w grę wchodzi tak doskonała jakość?

Lenovo ThinkPad to sprzęt najwyższej klasy. Nie dziwi więc przekonanie, że musi być drogi. To jednak nie do końca prawda. Warto pamiętać, że ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują urządzenia poleasingowe. Tym samym kupno np. Lenovo T470s nie musi wiązać się z dużym wydatkiem.

Nabywając taki sprzęt, warto pamiętać, że produkt po zakończonej umowie nadal jest w pełni sprawny oraz gotowy do dalszej pracy. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla użytkowników firmowych, jak i prywatnych. Dzięki niemu można zyskać nawet kilkadziesiąt procent podstawowej ceny nowego sprzętu.

Warto jednak pamiętać, by decydując się na zakup tego typu sprzętu, sięgać do sprawdzonych źródeł, np. szukać na stronie https://www.laptopypoznan.pl/laptopy-poleasingowe/3044-laptop-lenovo-thinkpad-t470s-i5-7200u-fhd-windows-10-pro.html. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że urządzenie działa w pełni poprawnie i zostało sprawdzone przez renomowany zespół serwisantów.

Decyzja o zakupie komputera z serii Lenovo ThinkPad dla wielu użytkowników była jedną z najlepszych. Dlatego o wszystkich atutach tych urządzeń warto przekonać się samodzielnie.

Related posts