fartuchRodzaje 

Gdzie kupić fartuch medyczny?

Aż trudno uwierzyć, że niecałe pokolenie temu nie posiadaliśmy technologii do walki z zarazkami tak jak dzisiaj. W ciągu ostatnich 100 lat byliśmy świadkami niesamowitych postępów w odzieży ochronnej stosowanej w szpitalach i pomieszczeniach czystych placówek medycznych. W 1910 r. polio szalała w Stanach Zjednoczonych i dopiero w latach pięćdziesiątych znaleziono lek na polio. W tym czasie stwierdzono, że polio przenoszone jest przez nos i usta, a wielu lekarzy i pielęgniarek zaczęło nosić plastikowe maski na twarz. To był początek odzieży ochronnej w medycynie. W latach sześćdziesiątych coraz więcej szpitali zaczęło przestawiać się na jednorazową odzież ochronną, od masek, przez rękawiczki po fartuchy chirurgiczne

Gdzie kupić fartuch medyczny?

Stosowanie na dobre odzieży medycznej rozpoczęło się w XX wieku. Wówczas bractwo medyczne uświadomiło sobie znaczenie czystego, higienicznego otoczenia. W szczególności czystej i świeżej ochrony osobistej odzieży podczas operacji. Początkowo na ten rodzaj odzieży były po prostu wykorzystywane zasłony okienne. Ten kawał materiału chirurg i personel nosili na sali operacyjnej. W latach 50. i 60. fartuchy medyczne były w większości wykonane z białej tkaniny. Biel od dawna była i jest kojarzona z czystością. Jednak później zaczęto produkować fartuchy ze specjalnej włókniny. W różnych kolorach, takich jak zielony, różowy, żółty i niebieski.

Fartuch medyczny – gdzie kupić?

Wielu dostawców oferuje hurtowo fartuchy medyczne, mundurki, żakiety i inne. Obecnie do ubrań medycznych zalicza się również mundury medyczne, które noszą lekarze, pielęgniarki, chirurdzy, personel ogólny pracujący w szpitalu. Ubrania medyczne są zwykle noszone jako okrycie ochronne. Stroje te chronią lekarzy lub inny personel medyczny, podczas pracy w placówkach medycznych. Odzież medyczna to szerokie pojęcie odnoszące się do:

– fartuchów szpitalnych,

– fartuchów medycznych,

– rękawic chirurgicznych

– czepków.

Maski ochronne (takie jak były stosowane przy covid) również są rodzajem medycznej odzieży ochronnej. Są zakładane jako ochrona przed zagrożeniami dla zdrowia, filtrujące powietrze wydostające i dostające się do organizmu człowieka. Odzież medyczna powinna być wysokiej jakości. Nawet fartuchy medyczne muszę być o wysokiej odporności na przenikanie płynów i mikroorganizmów. Ponadto powinny być wytrzymałe, a jednocześnie przewiewne, umożliwiające przepływ powietrza (ale nie płyny). Przeważnie są zielone. Ponieważ chirurdzy chodzący z zaschniętą krwią i wnętrznościami na ubraniu na pewno nie byli sterylni. W ramach próby zmniejszenia liczby infekcji w latach 40. lekarze pracujący na salach operacyjnych zaczęli nosić antyseptyczne fartuchy, aby chronić swoje osobiste ubrania podczas pobytu na sali operacyjnej. Na początku fartuchy noszone przez chirurgów były białe. Jednak białe fartuchy chirurgiczne gdy są oblane krwią i płynami ustrojowymi nie wyglądają estetycznie. Dla wielu osób kontrast między białym kolorem fartucha a krwią czy płynami ustrojowymi był przerażający. Z tego powodu materiał na fartuchy noszony przez chirurgów jest obecnie zielony.

Odzież medyczna

Dzisiejsza odzież medyczna jest dostępna w różnych wzorach i krojach. Fartuchy medyczne te nie tylko pełnią istotną funkcję ochrony użytkownika. Dobrze dobrany designe jest ważny dla stworzenia dobrego wrażenia na i każdego, kto spotyka się z lekarzem. Przykładem mogą być krótkie rękawy z dekoltem w szpic, a także spodnie ze sznurkiem do ściągania. Jasne nadruki na odzieży medycznej są idealne, aby podnieść ducha przygnębionego chorobą pacjenta, a także mogą posłużyć w interakcji z chorymi dziećmi. Solidne komplety nadają bardziej formalny wygląd i mogą być atrakcyjną propozycją dla wielu klinik i gabinetów. Chcąc dopasować kolor wierzchu i spodu, najlepiej jest trzymać się jednego producenta. Czasami modele unisex są również dostępne u producentów.

Fartuch medyczny jednorazowy – gdzie kupić?

Są hurtownicy i dostawcy oferujący możliwość zamówienia solidnych, topów, fartuchów, czapek i specjalnie zaprojektowaną odzież medyczną. Na rynku istnieje wielu ekspertów w dziedzinie zaopatrzenia w odzież medyczną, którzy na ogół pomagają klientowi dokonać właściwego wyboru pod względem stylu, kroju, koloru, rozmiaru i jakości odzieży. Dawno minęły czasy, kiedy personel medyczny nosił nudne sorty odzieżowe. Dziś wraz z ewolucją zachodzącą w dziedzinie nauki i technologii fartuchy medyczne nie pozostają w tyle.

 

Related posts