laserRodzaje 

Zalety cięcia blach i ciecia laserem? Dlaczego warto?

Ciężko jest dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie przemysłu na taką skalę bez przedsiębiorstw, które zajmują się profesjonalną obróbką materiałów wykorzystywanych w różnych celach. Dynamiczny rozwój technologii umożliwił opracowanie wielu metod przycinania, formowania czy nadawania kształtu konkretnym surowcom i wykonanym z nich prefabrykatom. Za pomocą profesjonalnych maszyn (najczęściej wspomaganych sterowaniem komputerowym) jesteśmy dziś w stanie uzyskać produkty i elementy budowy większych konstrukcji w praktycznie każdym rozmiarze i kształcie, co zdecydowanie ma ogromne znaczenie dla wielu firm korzystających z usług takich przedsiębiorstw. Zyskują one bowiem dostęp do praktycznie nieograniczonych możliwości wytwarzania potrzebnych części do naprawy maszyn i nie tylko.

Wśród najchętniej wybieranych i najszybszych metod obróbki materiałów o niewielkiej grubości twardości znajduje się technologia laserowa. Dzięki specjalnym maszynom skupiającym wiązkę lasera w danym miejscu można z łatwością przeciąć różne materiały z bardzo dużą precyzją – co w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie.

Cięcie laserem – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rachunek jest prosty – z cięcia laserem powinny skorzystać wszystkie osoby i firmy, które potrzebują przygotować elementy w niewielkim nakładzie ilościowym oraz z materiałów o niewielkiej grubości i wadze. Technologia ta jest stale dopracowywana, dzięki czemu cały proces jest jeszcze dokładniejszy i szybszy, przy jednoczesnej minimalizacji utraconego materiału. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że ze względu na to, w jaki sposób działa laser (wypalanie i topienie) może spowodować utratę części elementu, który chcemy przyciąć.

Cięcie laserem – Częstochowa

W obrębie Częstochowy funkcjonuje całkiem sporo przedsiębiorstw oferujących usługi cięcia laserem i nie tylko. Jeśli chcesz wybrać ten najlepszy z nich, o to kilka kwestii, o których musimy pomówić na temat tej technologii.

Po pierwsze – laser nie tnie metalu czy bardzo ciężkich materiałów. Wynika to z faktu skupienia wiązki i kilku innych detali, jednak trzeba mieć to na uwadze wybierając technologię obróbki oraz efekt, jaki chcemy osiągnąć.

Po drugie – za pomocą lasera ciężko uzyskać kształt przestrzenny. Tej technologii zazwyczaj nie wykorzystuje się do formowania przedmiotów, a do przycinania lub wycinania konkretnych kształtów z arkuszy o ograniczonej grubości. Jeżeli panujesz więc uzyskanie danej formy trójwymiarowej – lepiej wybierz inną technologię obróbki.

Decydując się na konkretną firmę usługową, należy upewnić się, że na pewno zrealizuje ona to, co jest nam potrzebne. Warto też zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów – pozwolą one ocenić, czy dane przedsiębiorstwo jest godne zaufania, a efekt jego pracy jest wysokiej jakości. Kolejnym ważnym czynnikiem dla wielu osób jest oczywiście cena – każdy pragnie bowiem dobrze wykonanej usługi za jak najniższą stawkę. Wybierając cięcie laserem trzeba się jednak liczyć z pewnymi kosztami.

Related posts