Ciekawostki 

Dobry punkt ksero

Każdy student doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest znalezienie dobrego punktu ksero, w którym można również drukować różnego rodzaju dokumenty. Najlepiej, aby punkt taki mieścił się jak najbliżej uczelni lub domu studenckiego. Wówczas można bowiem załatwić wiele rzeczy od ręki. Obecnie w wielu punktach drukarskich istnieje możliwość wysłania dokumentów na pocztę e-mail i zamówienie dokładnie wydrukowania dokumentu, ze wszystkimi szczegółami. Wiele osób w taki sposób zamawia właśnie wydruk pracy magisterskiej lub licencjackiej i oczywiście jej oprawienie. Dzięki temu, nie muszą one stać w kolejce i oczekiwać na swoje zamówienie. Wystarczy dokonać opłaty i można już swoją pracę gotową odebrać.

W trakcie studiów taki punkt ksero jest niezwykle przydatny. Studenci często kserują od siebie notatki z wykładów i z zajęć, jak również opracowania. Niekiedy zachodzi również konieczność skopiowania całej książki, ponieważ jest już niedostępna w bibliotece i czytelni, a bez niej nie ma opcji pojawienia się na zajęciach, czy też zdania egzaminu. Dlatego też punkty dokonujące kopii dokumentów, bardzo często są wręcz oblegane.

Poza tym, mało który student posiada w domu drukarkę, a jeszcze rzadziej zdarza się, żeby była to drukarka kolorowa. Jeżeli trzeba więc wydrukować referat, czy pracę zaliczeniową, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie odpłatne wykonanie takiego druku na mieście. Co prawda, kolorowe wydruki nie są tanie, jednak nie opłaca się kupowanie kolorowego tuszu wysokiej jakości i wykonywanie wydruku w domu. Przede wszystkim, w punktach drukarskich i ksero, do dyspozycji są sprzęty najwyższej jakości. Często drukarki dostępne tam warte są nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nikt w warunkach domowych nie może się za bardzo pochwalić takim sprzętem wysokiej jakości.

Ma to szczególnie znaczenie, kiedy komuś zależy na wydruku wielkoformatowym lub zdjęcia. Wówczas jakość drukowania ma ogromne znaczenie. Warto znaleźć najlepszy punkt ksero w mieście. Można sugerować się również ceną, ponieważ te bywają różne. Niekiedy punkty ksero i drukarskie znajdują się na wydziałach, w niewielkich pomieszczeniach. W zależności od konkretnego wydziału, można bez problemu znaleźć najtańszą opcję. Często osoby, które korzystają wielokrotnie z usług danego miejsca mogą liczyć również na niewielkie zniżki. Opłaca się to szczególnie, kiedy drukuje się wiele kopii dokumentów. Zdarza się, że z takim punktem kserokopiarskim stałą współpracę nawiązują również firmy prywatne, które decydują się na wydruk materiałów reklamowych i promocyjnych w takim miejscu. Nie ma bowiem sensu drukowanie takich materiałów w warunkach firmowych, ponieważ koszty materiałów będą większe, a jakość wykonania może pozostawiać wiele do życzenia.

Related posts

Leave a Comment