noworodekRodzaje 

Smoczek dla noworodka – jaki wybrać?

Smoczek to dobry przyjaciel zarówno dziecka, jak i rodzica. Ten mały gadżet sprawia, że dziecko może uspokoić się w trudnej sytuacji i poczuć się bezpiecznie. Każdy troskliwy i kochający rodzic doceni skuteczność dobrego smoczka. Jeśli stoisz przed wyborem tego gadżetu, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przeczytaj i dowiedz się, jaki smoczek wybrać dla swojego dziecka.

Smoczek dla noworodka – rozmiar ma znaczenie

Wybierając smoczek dla noworodka, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar. W przypadku wcześniaków najlepsze okażą się najmniejsze rozmiary. W sklepach dostępne są nawet takie, które zaczynają się od wieku minusowego, co pozwala wybrać rodzicowi odpowiedni smoczek. Niewielka waga oraz odpowiedni kształt sprawiają, że maluch może swobodnie korzystać z tego gadżetu. Trzeba wybrać taki smoczek, którego oznaczenie będzie najbardziej zbliżone do wieku dziecka. 

Jaki smoczek kupić dla noworodka urodzonego w terminie? W tym przypadku także warto zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe umieszczone na opakowaniu produktu. Najpopularniejsze są te przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 3 miesięcy. Warto postawić na smoczek, którego kształt jest zbliżony do kształtu piersi kobiety. Dzięki temu ryzyko wystąpienia zaburzeń ssania będzie zminimalizowane.

Jeśli chodzi o to, jakie smoczki dla noworodka można znaleźć w sklepach, wybór jest naprawdę imponujący. Trudno dziwić się więc, że rodzice często mają problem z dokonaniem wyboru. Poza odpowiednim rozmiarem trzeba zwrócić uwagę także na inne ważne kwestie. Jaki smoczek najlepiej kupić dla noworodka? Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Rodzaj materiału – wybierz dobry smoczek

Jakie smoczki dla noworodka sprawdzą się najlepiej? Takie, które są wykonane z odpowiedniego materiału. W sklepach dostępne są na przykład smoczki wykonane z lateksu. Zaletą takiego produktu jest to, że dzięki swojej plastyczności bez trudu dopasowuje się do kształtu jamy ustnej malucha. Taki smoczek sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku noworodka, niestety niekoniecznie dobrze, jeśli mowa o ząbkującym niemowlaku. Lateks bowiem łatwo jest przegryźć, a więc w przypadku niemowlaków taki smoczek będzie trzeba często wymieniać.

Wiesz już, jaki smoczek kupić dla noworodka. Warto także sprawdzić, jaki produkt jest dobry dla niemowlaka. W tym przypadku dobrze sprawdzi się produkt wykonany z silikonu. Jest to materiał bardzo solidny, niełatwo ulega odkształceniu, co w przypadku aktywnych niemowlaków jest bardzo ważne. Dużą zaletą smoczków wykonanych z silikonu jest także neutralny zapach. Jakie smoczki dla niemowlaka sprawdzą się dobrze? Które warto wybrać dla noworodka? Wiesz już, że materiał i rozmiar ma znaczenie. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj smoczka. Wszystko, co warto wiedzieć na ten temat, znajdziesz poniżej.

Smoczek dla malucha – rodzaje

W ofercie sklepów można znaleźć smoczki różnego rodzaju. Bardzo popularne są na przykład smoczki ortodontyczne, dzięki którym ryzyko wystąpienia wad zgryzu jest zminimalizowane. Kształt takiego smoczka można określić jako lekko spłaszczony w dolnej części. Bardzo ważne w tym przypadku jest podawanie dziecku smoczka w odpowiedni sposób, aby spłaszczona część dotykała języka malucha. Takie smoczki cieszą się niemałą popularnością, rodzice bowiem obawiają się, że tradycyjny smoczek może przyczynić się do powstawania wad zgryzu u dziecka.

Kolejnym rodzajem dostępnym na rynku są smoczki dynamiczne. Ich zaletą jest to, że dziecko używając takiego smoczka, nie jest narażone na zaburzenia rytmu ssania. Warto postawić na taki produkt wówczas, gdy maluch jest karmiony piersią. Jeśli zastanawiasz się, jakie smoczki dla niemowlaka sprawdzają się dobrze jako pierwsze, postaw na smoczek dynamiczny.

Smoczki ortodontyczne i dynamiczne są najpopularniejsze. Niezależnie od tego, jaki rodzaj podoba Ci się najbardziej, zawsze dobrym wyborem jest produkt dobrej jakości. Jedną z najbardziej lubianych i uznanych marek jest Canpol. Marka ta stawia na dobrą jakość i bezpieczeństwo, co w przypadku produktów dla dzieci jest bardzo ważne. Duży wybór smoczków Canpol w bobaskowo.sklep.pl gwarantuje szybkie i udane zakupy. Sprawdź ofertę i wybierz odpowiedni smoczek dla swojego dziecka.

 

Related posts