zabiegiRodzaje 

Jak zapewnić klientkom wygodę podczas zabiegów kosmetycznych?

Jeśli prowadzisz swój salon kosmetyczny, to zapewne zastanawiasz się, jak zapewnić swoim klientom komfort podczas zabiegów. To proste! Najważniejsze jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie salonu, jego wystrój i atmosferę w czasie pracy.

Jak zadbać o wygodę klientek podczas zabiegów? Zainwestuj w dobry fotel kosmetyczny!

Jeśli zależy Ci na tym, aby zadbać o komfort swoich klientek, to musisz zainwestować w dobry fotel kosmetyczny. Bardzo ważne jest to, aby sprzęt ten zapewniał wygodę w czasie użytkowania i pozwalał się odprężyć podczas zabiegu. Istotne jest również to, żeby fotel był wykonany z materiałów przyjemnych w dotyku, których jakość została potwierdzona atestem. Bardzo polecane są modele z ekoskóry, które są nie tylko wygodne i trwałe, ale również łatwe do utrzymania w doskonałej czystości.

Kupując fotel kosmetyczny, trzeba również sprawdzić, czy jest on łatwy w obsłudze i wyposażone w regulacje. Ważne jest to, aby można było samodzielnie dopasowywać jego wysokość i regulować podnóżki, oparcie oraz podłokietniki. Świetnym wyborem jest fotel z elektrycznym lub pneumatycznym systemem regulacji. Dzięki temu, że można nim sterować za pomocą pilota, szybko dopasujesz jego parametry do potrzeb pacjenta.

Jak zapewnić klientkom wygodę podczas zabiegów? Zadbaj o odpowiedni wystrój

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje pacjentki w czasie wykonywanych zabiegów czuły się komfortowo, to zadbaj o odpowiedni wystrój salonu. Urządź go w taki sposób, aby prezentował się schludnie i estetycznie. Ważne jest to, żeby klientki mogły się w nim zrelaksować, odprężyć i wyciszyć. Warto pomalować jego ściany farbą o subtelnym kolorze i wypełnić przestrzeń delikatnymi, stonowanymi dodatkami. Najlepiej unikać wyposażenia w intensywnych, jaskrawych kolorach, gdyż może ono powodować poddenerwowanie i utrudniać zrelaksowanie ciała oraz umysłu.

Jak zapewnić klientkom komfort w czasie zabiegów? Zadbaj o odpowiednią atmosferę

Jeśli chcesz, aby Twoje klientki czuły się podczas zabiegów komfortowo, to zadbaj o odpowiednią atmosferę. Wystarczy cicho włączona muzyka, zapachowe świeczki lub kadzidełka, aby klientki poczuły się, jak w najlepszym, renomowanym gabinecie. Dodatkowo możesz zaproponować klientkom kawę, herbatę i przygotować skromny poczęstunek. Możesz być pewna, że taki gest zrobi wrażenie i sprawi, że standard Twojego salonu będzie na wyższym poziomie.

Zadbaj o komfort klientki poprzez rozmowę i umiejętność słuchania

Jeśli chcesz, aby klientka czuła się komfortowo w czasie zabiegu, to do już wszelkich starań, aby nie panowała niezręczna cisza. Nawiąż z klientką rozmowę, a jeśli to ona przejmie inicjatywę, to wejdź w rolę słuchacza. Jeśli jednak widzisz, że klientka nie jest skora do rozmów, to włącz w tle cichą muzykę. Dzięki temu zarówno Ty, jak i ona nie będziecie czuć się niezręcznie. Dodatkowo, jeśli w Twoim salonie jest telewizor, a widzisz że klientka nie ma ochoty na prowadzenie dialogu, to możesz jej zaproponować włączenie wybranego kanału w TV.

Related posts