weseleRodzaje 

Ile kosztuje zespół na wesele?

Wesele, hej wesele. Zabawa niechaj trwa! O tak, tego trzeba życzyć każdym narzeczonym, którzy są na etapie organizacji wesela. Tego, żeby wszyscy goście weselni mogli bawić się do białego rana bez żadnych oporów. Aby tak się jednak mogło stać, potrzebny będzie zespół na wesele w Szczecinie. Te osoby, które nie tylko będą odpowiedzialne za muzykę, ale również za konferansjerkę.

Profesjonaliści na scenie

Ceny są bardzo różne. Nigdy nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na tego typu pytanie. Patrząc na różne oferty, można przekonać się samodzielnie, że za taki koncert można zapłacić od kilkuset złotych, po nawet dziesięć tysięcy złotych. Nie jest to żaden fake news, ale realna informacja. Wystarczy bowiem rozesłać zapytania do zespołów z różnych miejsc, aby przekonać się, że tak faktycznie jest. Skąd takie różnice w cenie? Zależne jest to od wielu czynników. Jeden z nich, to ilość członków zespołu. Przyjmuje się, że średnio jedna osoba bierze od 500 zł do 1000 zł. A pomnożyć to przez kilka osób? Odpowiedź gotowa.

Doświadczenie i renoma

Kolejnym, ważnym czynnikiem jest doświadczenie i renoma zespołu. Chyba każdy zna powiedzenie „za markę się płaci”. I tak też jest właśnie w tym przypadku. Im zespół jest sławniejszy, tym większa pewność, że cena będzie rosła w górę. Wystarczy bowiem wspomnieć o tym, że znane zespoły disco polo, które grają krótkie koncerty na weselach, biorą po kilka tysięcy złotych. A jest to ok. czterdzieści pięć minut ciągłego grania. Za mniej sławne zespoły tyle się nie płaci, ale jednak warto mieć pod ręką te przynajmniej kilka tysięcy złotych. W szczególności, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że podczas jego zabawy będzie miał do czynienia z prawdziwymi muzykami z krwi i kości.

Dobra zabawa podczas wesela

Zespół na wesele – Szczecin jest miastem, gdzie nie brakuje takich grup. Zanim jednak umowa z jakimkolwiek zespołem zostanie podpisana, trzeba ich sprawdzić. Dlaczego? Są bowiem do dyspozycji muzycy i „muzycy”, którzy tak naprawdę o graniu nie wiedzą nic. Co może wskazywać, że ma się do czynienia z naprawdę dobrymi osobami? Cena! Taki dobry zespół na pewno będzie liczył do kilku tysięcy złotych za granie. Nie ma się co oszukiwać. Ale też nie można na tej kwestii oszczędzać. W szczególności, jeżeli ktoś chciałby być pewny tego, że muzyka sama będzie porywać gości do tańca.

Warto wysłuchać ich nagrań (a takowe powinny zostać udostępnione na stronie), czy też obejrzeć filmiki video (również strona www). Warto zapytać, czy będzie możliwość na to, aby dany zespół móc zobaczyć w akcji. Nie jest tu mowa o tym, aby wprosić się do kogoś na wesele, ale o to, aby móc wysłuchać ich chociaż przez kilkanaście minut – nawet przez otwarte okno. Takie rzeczy są całkiem normalne.

Jeżeli ktoś ma naprawdę wątpliwości, odnośnie wyboru zespołu na wesele, powinien porozmawiać ze znajomymi. Na pewno będą mogli wskazać na zespół weselny, który będzie w stanie zabawić wszystkich gości – bez względu na to, z jakiej kategorii wiekowej będą właśnie te osoby.

Related posts