tabletRodzaje 

Ile kosztuje naprawa tabletu?

Obok smartfonów i laptopów to właśnie tablety, są kolejnymi urządzeniami elektronicznymi, które łączą ludzi z internetem. Tablety z każdym rokiem zyskują nowe funkcje, mają lepsze (i często większe) ekrany. Niestety, jak w przypadku każdej elektroniki również tablety lubią ulec awarii. W takim momencie warto oddać tablet do serwisu. Pytanie tylko jakie są koszty naprawy samego urządzenia?

Ile kosztuje naprawa tabletu?

Aby odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie, należy bardziej zagłębić się w budowę tabletu. Budowa tabletu jest bardzo podobna do budowy współczesnego smartfona. Płyta główna, procesor, aparat, ekran, bateria, pamięć operacyjna, układ chłodzenia. Te wszystkie części są wspólne dla tabletów oraz smartfonów. Jednak dla tabletów, z powodu ich większych rozmiarów, niektóre ze wspomnianych części są większe lub są jednostkami dedykowanymi dla tabletów właśnie. Ile kosztuje naprawa tabletu? To zależy, z jakiego rodzaju awarią mamy do czynienia. Warto również pamiętać, że tak jak smartfony, tablety mają wielu producentów, którzy mogą korzystać z takich samych części. Bardzo często jednak, producenci stawiają na swoje dedykowane rozwiązania, aby przyciągnąć klientów. Wszystko to powoduje, że koszt naprawy będzie większy.

Naprawa tabletów – cennik

Do wycenienia bardziej skomplikowanych napraw, najlepiej oddać tablet do wcześniejszej diagnozy, która bardzo często bywa bezpłatna i trwa 1-2 dni. Dopiero po takiej diagnozie serwis wyceni całkowity koszt naprawy, który w bardzo trudnych przypadkach może okazać się na tyle wysoki, że naprawa sprzętu będzie całkowicie nieopłacalna. Warto jednak zwrócić uwagę na najczęstsze rodzaje napraw:

– wymiana szybki może kosztować w przedziale od ok. 200 do nawet 400 zł. W zależności od producenta tabletu oraz jego modelu;

– wymiana baterii to wydatek od ok. 200 do 300 zł;

– czyszczenie tabletu po zalaniu to koszt ok. 100 zł.

Warto jednak pamiętać, że wspomniane ceny są tylko orientacyjne i w zależności od lokalizacji oraz renomy serwisu mogą się one różnić. Na rynku występują również serwisy autoryzowane, w których naprawa będzie jeszcze droższa.

Gdzie szukać serwisu tabletu?

Najlepiej poszukać serwisu do swojego urządzenie poprzez internet. Mieszkając, np. w Krakowie, wystarczy odpalić przeglądarkę i wpisać „naprawa tabletów Kraków”, aby ukazały się najbliższe serwisy. Warto również pamiętać, że wiele profesjonalnych serwisów oferuje możliwość odbioru wysyłki tabletu kurierem na terenie całej Polski. Oczywiście po dokonaniu naprawy, urządzenie jest odsyłane kurierem.

Całkowity koszt naprawy tabletu

Jak widać, koszt naprawy tabletu może być bardzo różny. Wszystko jest zależne od stopnia skomplikowania naprawy oraz jego producenta. Bardzo często koszt naprawy jest zależny od modelu samego urządzenia, ponieważ na przestrzeni generacji, mogło zajść wiele istotnych zmian konstrukcyjnych. Warto jednak pamiętać, aby uszkodzony tablet oddawać zawsze do profesjonalnego serwisu, który cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Bardzo często istnieje również możliwość wcześniejszej diagnozy problemu urządzenia i oszacowanie kosztów jego naprawy.

Related posts