etuiRodzaje 

Czy etui na telefon jest potrzebne?

Czy zastanawiasz się, czy etui chroni telefon? A może właśnie kupiłeś nowego smartfona i chcesz zadbać o jego bezpieczeństwo? Zależy Ci na funkcjonalnych oraz ergonomicznych rozwiązaniach? Odpowiedź jest jednoznaczna, a zarazem niezmienna, odkąd na rynku pojawiły się urządzenia z dużymi, szklanymi wyświetlaczami.

Etui na telefon pozostaje jednym z niezawodnych sposobów na ochronę smartfonów. Być może, to właśnie dlatego są to jedne z najczęściej wybieranych akcesoriów do telefonów. Oczywiście, mają swoje minusy, o których mówią niektórzy użytkownicy – m.in. zaburzają oryginalny design urządzenia. Istnieje jednak prawidłowe przekonanie, że wrażenia estetyczne są drugorzędne w przypadku zadbania o bezpieczeństwo nowego telefonu. Przed czym ochroni odpowiednio dobrany pokrowiec na smartfona?

Czy etui na telefon jest potrzebne? Zalety stosowania pokrowców

Chociaż niektórym wydaje się, że głównym zadaniem pokrowca jest ochrona przed upadkiem, to nie do końca prawda. Tylko niektóre rodzaje mogą rzeczywiście stanowić barierę przed upuszczeniem, o czym przeczytasz w następnej części artykułu. Ich głównym zadaniem jest ochrona tylnej części telefonu przed zarysowaniami, zabrudzeniami i drobnymi uderzeniami. Etui nie stanowi natomiast bariery na przedniej części, czyli chyba najbardziej newralgicznego miejsca – wyświetlacza. To zadanie folii i szkieł hartowanych. Dopiero połączenie tych dwóch elementów może dawać poczucie spokoju właścicielom smartfonów. Wiedzą o tym również sprzedawcy tzw. case’ów, którzy czasami dodają do zakupionych etui bezpłatne folie ochronne.

Kolejną zaletą pokrowca ochronnego jest to, że można je dopasowywać do indywidualnych preferencji estetycznych, co szczególnie docenia damska część osób użytkujących tego typu akcesoria. Przykładowe etui na telefon Huawei Y7 2019 może być wspaniałym elementem stylizacji, które będzie komponować się z ubraniami lub dodatkami. Świadczy o tym niezwykle szeroki asortyment tych elementów i niegasnące zainteresowanie takimi produktami. Obudowy na telefon mogą występować we wszystkich kolorach, wzorach oraz być wykonane z różnorodnych materiałów, co bezpośrednio wpływa na stopień ochrony urządzenia.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania etui?

Od rodzaju użytego materiału w produkcji zależy bezpośrednio, czy etui chroni telefon. Najpopularniejsze silikonowe obudowy, zarówno te giętkie, elastyczne, jak i te twardsze, nie są najlepszą opcją w przypadku chęci zadbania o stan smartfona. Często służą wyłącznie kwestiom estetycznym. Jeżeli zależy Ci na ochronie przed upadkiem, zdecyduj się na case’y wykonane z materiałów gumowych, które pozwolą zamortyzować upadek.

Kojarzysz piłeczki kauczukowe i to jak fantastycznie odbijają się od podłoża? Etui wykonane z podobnego tworzywa będzie zachowywać się podobnie. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają za sobą historie z roztrzaskaniem telefonu poprzez upadek. Na rynku dostępne są również etui pozornie wykonane z drewna lub ze stali, najczęściej jednak są to tzw. imitacje. Nie warto nie inwestować, gdyż nie cechują się funkcjonalnością – nie spełniają podstawowej funkcji ochronnej.

Gdzie można kupić etui na telefon?

Etui na telefon możesz kupić, nie wychodząc z domu. Internet jest przepełniony sklepami internetowymi i ich ofertami. Masz do dyspozycji ogromny asortyment, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Możesz również skorzystać z ofert zagranicznych sprzedawców, którzy niejednokrotnie sprzedają etui po cenach hurtowych, a zatem o wiele niższych niż te w standardowych sklepach. Musisz jednak liczyć się z tym, że czas oczekiwania na przesyłkę będzie wydłużony. Możesz również przejść się do sklepów stacjonarnych, które bez trudu znajdziesz w każdej galerii handlowej. Etui na telefon są zazwyczaj dostępne tam, gdzie wystawione są na sprzedaż smartfony.

Pamiętaj, aby przy okazji zakupu etui zorientować się w asortymencie folii ochronnych lub szkieł hartowanych. Tylko połączenie folii oraz pokrowca skrojonego idealnie na Twój model telefonu zapewni Ci ochronę urządzenia, dzięki czemu będziesz mógł się nim cieszyć przez długi czas.

Related posts