dokumentyRodzaje 

Co zrobić z nakazem zapłaty?

W przypadku zakupu jakiegoś przedmiotu albo usługi w ramach odpowiedniej umowy zachodzi konieczność dokonania zapłaty w wyznaczonym terminie. Jeśli nie zostanie on dotrzymany, wówczas może dojść do sytuacji, w której sprzedawca albo usługodawca skieruje sprawę do sądu w celu uzyskania nakazu zapłaty. Jeśli roszczenie jest słuszne, wówczas jedyne wyjście stanowi zapłacenie całej należnej kwoty powiększonej o koszty sądowe. Jeśli jednak roszczenie nie ma prawa bytu, wówczas istnieje możliwość odwołania się od nakazu i walki w sądzie o swoje prawa. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat postępowania w przypadku otrzymania takiego pisma.

Nakaz zapłaty – Poznań i inne regiony Polski

Zarówno w Poznaniu, jak i innych regionach naszego kraju działalność prowadzi sporo firm oraz mieszka wiele osób sprzedających, a także kupujących różnego rodzaju towary czy usługi. W przypadku braku wywiązania się z terminowej płatności wraz z unikaniem szansy na porozumienie, sytuacją ostateczną jest skierowanie sprawy do sądu w celu uzyskania nakazu zapłaty.

W przypadku otrzymania korespondencji sądowej nie wolno panikować i należy odebrać list. Dzięki temu istnieje możliwość dowiedzenia się wiele na temat konkretnej sprawy oraz dokonać należnej wpłaty lub zdecydować się na obronę poprzez wniesienie sprzeciwu. Można to zrobić w ciągu 14 dni od daty odbioru pisma. Ignorowanie takich listów zazwyczaj szybko doprowadza do sytuacji, w której komornik zaczyna ściągać należną kwotę z różnych składników majątku dłużnika. Warto więc uniknąć takiej sytuacji.

Pomoc profesjonalnych kancelarii prawnych w temacie nakazu prokuratorskiego w Poznaniu

Po otrzymaniu nakazu zapłaty warto udać się do kancelarii prawnej, której pracownicy dokonają analizy sytuacji oraz ocenią czy sprzeciw ma sens i, czy istnieje szansa na uzyskanie korzystnego wyroku. W przypadku postępowania nakazowego nic nie można zrobić, ale w pozostałych sytuacjach skuteczne wniesienie sprzeciwu sprawi, że dokument straci swą moc. Zostanie wyznaczona rozprawa, w trakcie której można się bronić, a skuteczność działań będzie zależeć od odpowiednich przesłanek, dowodów, a także zarzutów dłużnika.

Wsparcie profesjonalnej kancelarii prawnej obejmuje skuteczne formułowanie treści sprzeciwu od dokumentu, jakim jest nakaz zapłaty w Poznaniu lub innym mieście. Oprócz tego fachowa pomoc polega na reprezentowaniu klienta przed sądem w sprawie mającej na celu obronę przed roszczeniem, które zdaniem dłużnika nie ma prawa bytu.

Gdzie szukać fachowej pomocy w kwestii nakazu zapłaty w Poznaniu?

Otrzymując nakaz prokuratorski w Poznaniu lub innym mieście, konieczne jest przede wszystkim dotrzymanie 14-dniowego terminu wniesienia sprzeciwu. Można to zrobić samodzielnie lub z pomocą wyspecjalizowanych kancelarii prawnych. W piśmie trzeba między innymi ustalić, czy zaskarżana jest całość, czy też może część należnej kwoty.

Samo poszukiwanie kancelarii prawnych specjalizujących się w nakazach zapłaty w Poznaniu oraz innych polskich miejscowościach nie jest trudnym zadaniem. Wiele takich placówek prowadzi działalność w różnych zakątkach naszego kraju. Dodatkowo pozyskanie informacji na temat ich ofert nie stanowi skomplikowanego zadania, ponieważ kancelarie prowadzą serwisy, które można łatwo znaleźć w Internecie.

Related posts