Technologie 

Porównanie możliwości druku 3D

prostetic-1273183_1280Jak tak w zasadzie należy rozumieć druk 3D? Jakie należy mu przypisywać plusy i minusy? Aby się o tym dowiedzieć należy przede wszystkim zapoznać się poniższym artykułem. To właśnie dzięki niemu każdy zapozna się z wszystkimi możliwościami druku w trójwymiarowego.

Po pierwsze warto zacząć od plusów. Jako pierwsze należy zaliczyć jako koszty, gdyż nie będziemy musieli być w posiadania wyjątkowo drogiej linii produkcyjnej a wydruk pojedynczy można wykonać w bardzo korzystnej cenie bez żadnych ,,szaleństw” cenowych a to jest bardzo ekonomiczne podejście. Następny plus wynikający z technologii 3D związany jest także z bardzo dużą dokładnością odwzorowania tego co zamierzamy wydrukować. Bez wątpienia jest to coś bardzo przydatnego dla użytkownika końcowego. Nie należy o tym w żaden sposób zapominać decydując się na jakiś druk w odpowiednim wzorze. Dla najbardziej wymagających użytkowników jest także doskonała opcja, która polega na tym iż bez żadnych większych problemów mają szansę na druki bardzo zaawansowanych geometrii.

Jak każda technologia należy także powiedzieć o wadach. Z tego powodu warto wymienić to, że jednak w przypadku druków trójwymiarowych godziny wydruku mogą być dosyć długie. Można się liczyć z tym, że niestety czas przekraczać może nawet 12h a nawet 24. Nie każdego będzie stać na zakup takiego sprzętu. Można o tym śmiało powiedzieć, że kupno drukarki 3D do najtańszych nie należy. Aby zająć się profesjonalną obsługą należy posiadać jednak doświadczenie w stosownej kwestii.

Related posts

Leave a Comment