działalnośćRodzaje 

Kto może założyć działalność gospodarczą?

Jeżeli nie chcesz już dłużej pracować na etacie lub uważasz, że prowadzenie własnej firmy będzie korzystniejsze, warto zainteresować się tym, kto może to zrobić.

Kto może założyć działalność gospodarczą?

Własną działalność gospodarczą może założyć każda osoba, która ukończyła 18 lat i jest pełnoletnia. Nie ma znaczenia, czy jest się zarejestrowanym jako bezrobotny lub czy kobieta przebywa na urlopie macierzyńskim. Właścicielem firmy może stać się także osoba, która pracuje na etacie i w ogóle nie musi z niego rezygnować. Możliwe jest prowadzenie własnej działalności łączone z pracą na umowę. Należy pamiętać o tym, że w przypadku pracy na etacie oraz prowadzenia własnej firmy ZUS jest niższy. Przy samym przedsiębiorstwie należy opłacać wszystkie składki zgodne z obowiązującymi przepisami w Polsce.

Reklama działalności gospodarczej

Po założeniu firmy, co możliwe jest po udaniu się do Urzędu Miasta z wypełnionym wnioskiem lub zrobieniu tego na miejscu, można zacząć od razu pozyskiwać pierwszych klientów. Już nie trzeba przejmować się tym, kto może założyć działalność gospodarczą, gdyż ten krok został już wykonany. Nie jest to szczególnie trudna ani czasochłonna sprawa. Przy okienku w urzędzie dopełnienie formalności zajmuje tylko kilka minut, więc nie ma powodu do niepokoju. W związku z założeniem działalności gospodarczej nie zaszkodzi od razu zacząć się reklamować. Jedną z propozycji jest dodanie się na katalogu firm, jak np. sneakpeekwcw20.org. Jest to strona internetowa, na której można przeglądać działalności gospodarcze innych osób.

Dzięki sprawdzeniu przedsiębiorstwa w katalogu można dowiedzieć się, kiedy została założona dana działalność gospodarcza lub jaki jest adres jej siedziby. Niektórzy właściciele podają także numery kontaktowe, dzięki czemu nie trzeba szukać kontaktu do konkretnych właścicieli w jakiś inny sposób. Na pewno dodanie się na katalogu dostarcza również wiarygodności.

Dlaczego warto dodać się na katalog firm?

Skoro już wiesz, kto może założyć działalność gospodarczą, nie zaszkodzi także zastanowić się nad tym, z jakiego powodu warto jest dodać się do katalogu firm. Jest to istotne z tego względu, że dzięki temu można korzystać z bezpłatnej reklamy. Potencjalni klienci oraz inni przedsiębiorcy, którzy będą chcieli nawiązać biznesowe relacje, mogą trafić właśnie tam na daną instytucję. Nie da się znać wszystkich nowo otwartych biznesów, gdyż jest to fizycznie niemożliwe.

Jednak już od początku świetnym pomysłem jest interesowanie się różnymi formami reklamy. Katalog firm sneakpeekwcw20.org jest podzielony na kategorie oraz regiony. Osoby szukające specjalistów z wybranej dziedziny bez problemu mogą trafić także na te firmy, które niedawno powstały. Nie zaszkodzi dodać się na wszystkie strony, dzięki którym można pozyskać konkretnych odbiorców. Na samym początku szczególnie trudno jest mieć stałe zlecenia, gdy dopiero co założyło się własną działalność gospodarczą. Zobacz też, w jaki sposób działają inne firmy, aby zainspirować się do działania.

Related posts