Rodzaje 

Jak działają prasy belujące?

Wydajne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska gospodarowanie odpadami to wyzwanie, które stoi przed wieloma przedsiębiorcami. Często te kryteria nie są łatwe do pogodzenia, jednak staje się to w zupełności możliwe dzięki takim urządzeniom jak prasy belujące do odpadów, które mogą zmniejszyć ich objętość nawet o 90 procent.

Jak działają nowoczesne prasy belujące?

Automatyczne prasy belujące to proste w obsłudze urządzenia, które są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców z wielu branż, w których zachodzi konieczność odpowiedniego gospodarowania odpadami. Odpady umieszcza się w specjalnej komorze, w której płyta prasująca umieszczona w pionie lub w poziomie wywiera na nie nacisk o sile sięgającej nawet 200 ton. Belowanie kończy się w momencie, w którym objętość odpadów zostanie maksymalnie zmniejszona – odpady otrzymujemy z powrotem pod postacią beli.

Do jakich odpadów można zastosować automatyczne prasy belujące?

W zależności od modelu prasy belujące można wykorzystać w przypadku takich odpadów, jak papier, karton, drewno, plastik, artykuły aluminiowe, odpady organiczne, a także wszelkie inne materiały, które mogą podlegać recyklingowi. Co ważne, bele pozwalają ograniczyć negatywny wpływ na środowisko, a ponadto nie ulegają zniszczeniu przy upadku oraz są ergonomiczne, dzięki czemu w łatwy sposób załadujemy je na ciężarówkę.

Gdzie sprawdzą się prasy belujące do odpadów?

Ze względu na korzyści, które płyną z użytkowania pras belujących do odpadów, maszyny te znajdują swoje zastosowanie w wielu firmach zajmujących sie przetwarzaniem odpadów. Sprawdzają się szczególnie tam, gdzie zmniejszenie ilości generowanych odpadów jest niewykonalne. W takiej sytuacji automatyczne prasy belujące okazują się nieocenione – pozwalają bowiem zmniejszyć koszty przechowywania, a także transportu odpadów. Warto również wspomnieć o tym, że takie maszyny mogą współpracować z owijarkami folią. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszamy ryzyko przedostania się potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska odcieków oraz substancji gazowych.

Co jeszcze wyróżnia automatyczne prasy belujące?

Prasy belujące do odpadów dostępne w naszej ofercie w atrakcyjnej cenie to maszyny cenionych producentów, którzy wyposażają je w wysoce wydajne silniki oraz nadają im solidną konstrukcję. Dzięki temu pracują bardzo ekonomicznie, nie wytwarzając przy tym wysokiego poziomu hałasu. Są ponadto niezwykle proste w obsłudze, a przy tym niezwykle efektywne, co przełożyło się na ich rewelacyjne opinie.

Related posts