Technologie 

Ciągle rozwijająca się technologia druku 3D

0874af8181395d62739ee0a36667b089d5a12f7bBez przerwy można zauważyć to, że cały czas technologia idzie do przodu. Na rynku obecnie pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. Z tego powodu warto się tak właściwie zastanowić nad tym czy aby przypadkiem nie zaopatrzyć się we własnym miejscu pracy w drukarkę, która ma możliwość wydruku 3D. Jednak aby się temu bliżej przyznać warto po prostu przeczytać ten artykuł aby zapoznać się z jej możliwościami.

W jaki sposób działa drukarka 3D. Przy jej użyciu bezproblemowo można stworzyć profesjonalne makiety a także różnego rodzaju prototypy projektów. W coraz większej liczby drukarki można się spotkać z co raz większą ilością urządzeń wyposażonych w technologię 3D. Przed uruchomieniem drukarki co wydaję się dość oczywistą sprawą należy przede wszystkim w odpowiednim programie komputerowym zaprojektować odpowiedni wzorzec trójwymiarowy gdyż bez tego nasza dalsza praca może nie być możliwa. W tym przypadku najlepiej służyć będą programy graficzne bądź aplikacje służące do projektowania różnego rodzaju form t.j Autocad lub Inventor. Są to tylko niektóre oprogramowanie dzięki którym można w pewny sposób zamodelować właściwy wzorzec oparty o technologię 3D. Już po wykonaniu tego projektu można przede wszystkim liczyć na to, że zostanie on wysłany do sterowników i modułów drukarki w celu jego przetworzenia oraz późniejszego odczytania. Wszystko odbywa się poprzez komunikację wewnętrzną przy użyciu kabla USB chociaż niektórzy bardzo chętnie korzystają z transmisji bezprzewodowej czyli WiFi.

Aby być w posiadaniu solidnej drukarki 3D z pewnością należy dość sporą uwagę zwrócić na jej funkcję. Warto wymienić kilka o których należy wspomnieć aby po zakupie nie być zawiedzionym, ze tym razem to nam się po raz kolejny raz nie udało.

Szybkość wydruku jest specyfikacją, którą podaję się przede wszystkim w milimetrach na sekundę a także daję się znak o tym w jakim czasie urządzenie jest w stanie wydrukować stronę w jedną sekundę. Obecnie producenci bardzo chętnie oferują klientom różnego rodzaju szybkości. Często można zauważyć opcję, które są jako 20mm/s a także te mające np. 90mm/s oraz 100mm/s. Dlaczego ta szybkość jest takim istotnym czynnikiem. Przede wszystkim kluczowe znaczenie należy przypisać do większych projektów ponieważ w o wiele szybszym czasie można uzyskać wydruk końcowy a to znacznie może skrócić czas oczekiwania na tak ważny projekt lub wzorzec modelu.

Oczywistą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę w przypadku zakupu drukarki jest przede wszystkim jej cena. Urządzenie nie należy do najtańszych. Aby nabyć drukarkę 3D należy liczyć się z kosztami rzędu 5 lub 6 tys. złoty. Oczywistą rzeczą jest to, że im sprzęt jest bardziej profesjonalny i rozbudowany pod względem różnych parametrów to cena cały czas się będzie powiększać. Producenci w swoich ofertach mają taki sprzęt, który tak właściwie może przekraczać kwotę nawet powyżej 50tys. złoty.

Nikt nie powinien się obawiać tego, że nie będzie umiał w sposób prawidłowy obsłużyć swoją drukarkę. Ta czynność do najtrudniejszych nie należy. Wystarczy to wszystko odpowie połączyć przy użyciu kabla USB. Instalacja i użytkowanie nie powinno sprawić żadnych problemów tym użytkownikom, którzy tak właściwie mają jakieś podstawowe doświadczenie związane z użytkowaniem komputera.

Wszystkie najbardziej istotne informację związane z pełną lista parametrów danej drukarki 3D można odnaleźć na oficjalnych stronach producentów. Aby być w pełni świadomym z użytkowania urządzenia w jak najwyższej jakości warto się zdecydować na to, żeby kupić sprzęt nowy i nieużywany. Przy zakupie (w zależności od producenta)można liczyć na to, że tak właściwie otrzymamy odpowiednią gwarancję i przede wszystkim będziemy mogli bez żadnych problemów użytkować naszą drukarkę określony okres czasu. Aby nie żałować swojego zakupu warto tuż przed swoim zakupem zapoznać się rodzajem materiału. W tym przypadku dwa najbardziej powszechne należą do PLA bądź ABS(projekty klocki dla najmłodszych). Każdy potencjalnie kupujący powinien uświadomić sobie do jakich celów tak właściwie stosować będzie swoją drukarkę.

Na podstawie tych danych każdy powinien tak właściwie znaleźć dla siebie odpowiedni sprzęt ponieważ zakup nie należeć będzie do najtańszych. W przypadku profesjonalnych branży z pewnością należy się liczyć z tym, że czasem jedno urządzenie może nie wystarczać. Z tego powodu czasem warto jest dołożyć drugie urządzenie gdyż czas oczekiwania na projekt, który ma wypłynąć z druku 3D to często bardzo długi koszt oczekiwania. Warto to mieć na uwadze robiąc zakupy takiego urządzenia

Related posts

Leave a Comment