conciergeRodzaje 

Kto to jest concierge i czym się zajmuje?

Świat nieustannie się zmienia, a co za tym idzie, wymusza na gospodarce dostosowywanie się do tych zmian. Z łatwością można to zaobserwować, przyglądając się zawodom, które były wykonywane kiedyś, i tym obecnym na rynku dzisiaj. Niektóre z nich straciły na wadze, inne stały się przeszłością.

Nie brakuje również tych profesji, które ewoluowały i przetrwały aż do teraz. Jedną z nich jest zawód concierge’a. Bardzo możliwe, że niektórzy już gdzieś o niej słyszeli. Jednak sporo osób wciąż nie zna tego stanowiska. Dlatego zadaje sobie pytania, kto to concierge i czym się on zajmuje.

Interesująca profesja o wieloletniej tradycji

Historia tego zawodu sięga aż średniowiecza, kiedy to osoby zajmujące to stanowisko były odpowiedzialne za dbanie, by świece w pomieszczeniach zamkowych nieustannie się paliły. W ciągu kolejnych lat dodano im nowych obowiązków, do których należało troszczenie się o przybywających do pałacu gości oraz o to, by ich życzenia zostały należycie spełniane. Później zmieniona została lokalizacja. Tego typu osoba pracowała nie na królewskich włościach, ale w hotelach, gdzie asystowano przyjezdnym i opiekowano się nimi podczas ich pobytu w obiekcie.

Co robi concierge w dzisiejszych czasach? Zakres jego usług jest niezwykle szeroki. Owszem, można spotkać go w większości renomowanych, luksusowych hoteli, ale nie tylko tam. Pełni rolę osobistego asystenta, który świadczy swoje usługi firmom, klientom biznesowym, a także prywatnym osobom.

Przedsiębiorcy decydujący się na skorzystanie z jego wsparcia mogą liczyć na to, że będzie dla nich umawiał spotkania z kontrahentami, dbając o to, by odbywały się w odpowiednich miejscach i aby obie strony były doskonale poinformowane o wszelkich istotnych szczegółach. Concierge bez trudu zorganizuje imprezę integracyjną czy bal charytatywny oraz zdobędzie bilety na samolot, których będziemy potrzebowali dosłownie w ostatniej chwili, by udać się w podróż służbową. Odciąży swojego klienta w wielu przyziemnych sprawach, pozwalając mu tym samym zaoszczędzić sporo czasu oraz nerwów.

Niezastąpione wsparcie dla każdej rodziny i nie tylko

Wiemy już, kto to jest concierge. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że możemy nawiązać z nim współpracę nawet wtedy, gdy nie prowadzimy prężnie rozwijającej się firmy! Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by powierzyć mu wykonywanie codziennych obowiązków, które są dla nas uciążliwe.

Concierge zadba o to, aby nasze ubrania były zawsze czyste i nienagannie wyprasowane. Wyprowadzi psa na spacer oraz uda się z nim do weterynarza. Upewni się, że w lodówce znajdują się produkty, które lubimy i możemy spożywać. Odbierze dzieci ze szkoły, dopilnuje, by odrobiły lekcje, a także zajmie się koordynacją procesu logistycznego obejmującego zaplanowanie oraz zorganizowanie przyjęcia urodzinowego. Specjalnie dla Ciebie opracuje konspekt wakacyjnego wyjazdu, który będzie odpowiadał wszelkim Twoim oczekiwaniom.

Tak naprawdę dla takiej osoby nie ma rzeczy niemożliwych, co tylko działa na Twoją korzyść! Więcej informacji na temat specyfiki usług świadczonych przez concierge’a znajdziesz, odwiedzając stronę internetową https://www.brella.pl/.

Concierge – co go cechuje?

Na podstawie zaprezentowanych powyżej informacji z łatwością można wysnuć wniosek, że nie każdy sprawdzi się w tym zawodzie. Właśnie dlatego przedsiębiorstwa, które oferują tego rodzaju usługi upewniają się, że zatrudniają wykwalifikowanych profesjonalistów o odpowiednich umiejętnościach oraz predyspozycjach. Przeprowadzają staranną rekrutację i wybierają wyłącznie najlepszych.

Idealny concierge jest dyskretny, kreatywny i nie boi się działania pod presją czasu. Sytuacje stresujące oraz nieprzewidziane nie wyprowadzają go z równowagi, a skłaniają do poszukiwania niestandardowych rozwiązań. Cechują go lojalność, wysoka kultura osobista i rozwinięte zdolności komunikacyjne. Concierge ma na podorędziu znajomości, które potrafi dobrze wykorzystywać. Doskonała organizacja to jego znak rozpoznawczy – nic mu nie umknie, o wszystkim pamięta, a co najważniejsze, jest otwarty na nowe wyzwania.

Related posts